Go to Top

TWÓJ PIES TWOJA…

Przypominamy o trwającej w naszym mieście kampanii społecznej na rzecz czystego miasta realizowanej przez Urząd Miejski w Lubinie. Nie bójmy się zwracać uwagi właścicielom psów, którzy po cichu oddalają się z „miejsca zdarzenia” bez uprzedniego sprzątnięcia „min”. Nie chodzi przecież o to, by karać finansowo i urządzać nagonki na posiadaczy czworonogów. Wystarczy uświadamiać się wzajemnie, że przestrzeń miejska to nasze wspólne dobro i powinniśmy dbać o porządek dla własnego komfortu.

Niedawno we Wrocławiu i wielu innych miastach została wprowadzona nowa akcja mająca na celu zmniejszenie ilości psich odchodów na terenie miasta. Mianowicie: osoby, które nie posprzątają po swoim czworonogu trafiają do galerii brudasów. Ich zdjęcia zostają opublikowane w galerii internetowej (oczywiście nie jest pokazany wizerunek danej osoby) co ma za zadanie „ukaranie” delikwentów. Rzecz jasna, człowiek uwieczniony na takim zdjęciu ma zasłoniętą twarz i nie będzie mógł być rozpoznany przez osoby trzecie. Może za to zidentyfikować sam siebie i swojego czworonoga, co ma wywołać dyskomfort i poczucie wstydu.

PIESS

Informujemy, iż w przypadku zauważenia bezpańskiego, błąkającego się czworonoga należy niezwłocznie poinformować odpowiednie służby tj. Referat Komunalny Urzędu Miasta – obsługa weterynaryjna – tel. 76 74 68 111.

ja tego nie potrafię

JESTEM MALUTKI ALE NIE CHCĘ BRUDZIĆ !!!!!!!!!